Spor Sahaları


EPDM rulo, EPDM karolar, SBR emniyetli zemin kaplamaları, SBR rulo kauçuk üretimi granül lastik parçacıklarının ve EPDM malzemenin özel yapıştırıcılar ile yüksek basınç ve yüksek sıcaklık altında preslenerek imal edilmesinden oluşmaktadır. Tartan pistler, açık veya kapalı alan çok amaçlı spor tesislerinde , yürüyüş ve koşu yollarında atletizm standartlarına uygun olarak finisher ile yerinde dökme yapılmaktadır. Kauçuk zeminde yürümek ve spor yapmak diğer zeminlere göre daha konforludur. Sert düşüşlerde darbe emici görev yapar ekolojik geri dönüştürülebilir malzemeden imal edilir ve ultraviyole ışınlarına dayanıklıdır.

Teknik Özellikler
Ürünler hava koşullarına dayanıklı insan sağlığına zararlı olmayan geri dönüştürülmüş SBR Kauçuk ve EPDM esaslı malzemelerden üretilmektedir.

Tanımı 
Toplam 8, 10 veya 13 mm. kalınlıkta uygulanabilen, renkli ve ultraviyole dayanımı yüksek EPDM kauçuk granülleri ile tek komponenti poliüretan bağlayıcının karışımından oluşan su geçirgen, esnek, sporcu sağlığına uygun sentetik spor saha zemin sistemidir.

Özellikleri
DIN 18035 normuna uygun bir kaplama sistemidir. EPDM ve kauçuk esaslı bu sistem aşınmaya dayanıklı ve darbe yastıklama özelliğine sahiptir.

Tartanüstü Epdm Kaplama

Tanımı
Toplam 15 mm. kalınlıkta uygulanabilen, 2 katmanlı, 8 mm. kalınlıktaki alt tabakası orijinal SBR kauçuk granülleri ile poliüretan bağlayıcının, 7mm. kalınlıktaki üst tabakası renkli ve ultraviyole dayanımı yüksek EPDM kauçuk granülleri ile tek komponentli poliüretan bağlayıcının karışımdan oluşan su geçirgen, esnek, sporcu sağlığına uygun ve çivili ayakkabı mukavemeti yüksek, sentetik spor saha zemin sistemidir.

Kullanım Yerleri 
Kapalı ve açık tenis kortları, basketbol, voleybol sahaları, atletizm pistleri ile tüm açık spor saha alanı zeminlerinde, çok amaçlı spor alanlarında, jogging, atletizm ve fitnes salonlarında, bisiklet yolları, trafik eğitim pistleri, koşu ve yürüyüş yollarında, engelliler için hazırlanan derslik, oyun alanı, yürüyüş yollarında, atış poligonlarında

* Teras ve balkonlarda, aklınıza gelebilecek daha birçok açık ve kapalı mekanda

Özellikleri 
DIN 18035 normuna uygun bir kaplama sistemidir. EPDM ve kauçuk esaslı bu sistem aşınmaya dayanıklı ve darbe yastıklama özelliğine sahiptir.

Kauçuk zemin kaplama malzemelerinin kullanım alanları

Kauçuk Zemin Kaplama Malzemelerinin Avantajları Ve Diğer Malzemelere Üstünlüğü

 • Darbe emici ve koruyucu özelliği ve esnekliği sayesinde düşme veya darbe sonucu olabilecek yaralanmaları önlemesi nedeniyle, özellikle çocuk oyun alanları için seçilebilecek en iyi malzemedir .
 • Oyun alanlarında kullanılan kuma oranla çok daha hijyenik ve sağlıklıdır.
 • Üstün drenaj özelliği sayesinde şiddetli yağmurlardan sonra bile su birikintisi yapmaz. Kuru ve kaymayan bir zemin özelliği sağlar.
 • Temizliği çok kolaydır, yağmur sonrasında veya suyla rahatlıkla temizlenir. Ömürlüdür, demonte özelliği sayesinde gerekli durumlarda tamiri kolaylıkla yapılabilir .
 • Esnekliğinin yani sıra aşınmalara ve darbelere karşı son derece dayanıklıdır.
 • Enerji kaybını azaltan, insanı yormayan ve yürüyüş konforu son derece yüksek bir malzemedir .
 • Isı ve ses izolasyonu sağlar.
 • UV güneş ısınlarına karşı dayanıklıdır, düşük ve yüksek sıcaklıklara bağlı deformasyon olmaz.
 • Düşük sıcaklıkların yaşandığı ve kar yağısı olan alanlarda güvenle kullanılabilir.
 • Düz bir yüzey sağlar, tökezlenmeye neden olacak girinti-çıkıntılar içermez şekil, Kalınlık, renk, model gibi ürün özelliklerinin belirlenmesi sonrasında öncelikle zemin hazırlığı yapılır. Kauçuk zemin kaplama malzemesi yüksek U.V. özellikleri yüksek toz boya ile Hardal yeşili, kırmızı veya siyah) kauçuk 3/5 mesh granül lastik parçacıklarının özel yapıştırıcılar ile yüksek basınç ve yüksek sıcaklık altında preslenerek imal edilmiş olmalıdır. Kesinlikle içinde ince-uzun raspa seklindeki lastik kırpıntıları bulunmamalıdır.
 • İdarece hazırlanmış olan beton ve şaplı yüzeye Kauçuk zemin kaplaması yüzeye özel poliüretan yapıştırıcılarla yapıştırılacaktır. Her m2 için 0.500 kg dan az olmamak üzere yapıştırıcı kullanılacaktır.
 • Kauçuk malzeme tamamen katlandığında kırılmamalı veya gözenekleri açılmamalı ve Rahatlıkla kıvrılabilecek esneklikte olmalıdır.